Aktualności

9 kwietnia odbyliśmy swą pierwszą w tym półroczu wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wizytę rozpoczęliśmy od warsztatów tematycznych pt. " Odkrywam planetę". Podczas tych warsztatów powstały rakiety kosmiczne, a dzieci odbyły podróż, aby odkrywać nowe planety. Dzięki nabytej wiedzy o planetach Układu Słonecznego – skrzaty, nie tylko odkryły niezwykłą planetę, ale także zaplanowały jak będzie wyglądać na niej życie, tworząc niepowtarzalne wynalazki pomocne nowym mieszkańcom planety. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie wystaw, jakie czekały na nas, a mianowicie: " O obrotach" - ruch obrotowy stanowi odniesienie do rewolucyjnego dzieła Mikołaja Kopernika; " Rzeka" - motywem przewodnim tej autorskiej wystawy jest rzeka i jej otoczenie. Projektując wystawę nawiązano do nadwiślańskiego charakteru Torunia, do roli jaką w jego rozwoju odgrywała i nadal odgrywa Wisła; " przeŻycie" - wystawa pełni funkcję edukacyjną, dzięki odpowiedniemu doborowi tematyki stanowisk, a także atrakcyjnemu sposobowi przekazu treści. Zobaczymy na niej eksponaty o treści przyrodniczej, fizycznej i podróżniczej. Część stanowisk służy przede wszystkim zabawie rozwijającej umiejętność logicznego myślenia, ćwiczącej umiejętności manualne, konstrukcyjne, koordynację psychoruchową dzieci oraz rozumienie ciągów przyczynowo-skutkowych. To była wyjątkowa podróż!
Pozdrawiam serdecznie
Anna Gawrońska - nauczyci