Aktualności


"Hokus-pokus, czary-mary, Dzień Dziecka w przedszkolu"
Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 4 czerwca gdzie słońce świeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Zaczęło się tajemniczo, gdyż największą atrakcją tego dnia był występ magika, Pana Mariusza Czajki, który zaprezentował - sztukę iluzji. Były znikające przedmioty, zmieniające się kolorami chustki oraz wiele, wiele innych sztuczek. Radość dzieci była ogromna a na widowni często dało się słyszeć długie... łaaaaał! I oklaski. Prócz tego odbyły się także liczne quizy, konkursy, zabawy muzyczno – taneczne oraz zabawy ruchowe. Na koniec każde ze Skrzatów otrzymało drobny upominek. To był radosny dzień, bo... " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Pozdrawiam serdecznie
Anna Gawrońska - nauczyciel


View the embedded image gallery online at:
http://fundacja-edpp.com/aktualnosci#sigFreeId73a8671033

Dnia 30 maja przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Wszystkie Skrzaty na chwilę stały się postacią bajkową, które słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Następnie przy akompaniamencie akordeonu, dzieci w przepięknych strojach dały pokaz tańców ludowych. Po części artystycznej , co jest tradycja w naszym przedszkolu, odbyły się wspólne tańce z rodzicami oraz wręczenie upominków. Atmosfera tej uroczystości była naprawdę bajkowa i podniosła, ale i bardzo radosna, a przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.
Pozdrawiam serdecznie
Anna Gawrońska - nauczyciel

View the embedded image gallery online at:
http://fundacja-edpp.com/aktualnosci#sigFreeId487b86a76d

Otóż mundialowe szaleństwo opanowało wszystkich, w tym także Skrzatów. Dlatego też w przedszkolu powstała strefa kibica, a przedszkolaki pokazały jakimi są wiernymi kibicami. Tego dnia w naszej sali przedszkolnej mieniły się tylko barwy, stroje i wszelkie gadżety naszej reprezentacji. Było równie głośno i radośnie. Zanim rozpoczęliśmy mecz chłopcy-dziewczęta, zrobiliśmy mała rozgrzewkę w postaci licznych zabaw i ćwiczeń. Następnie udaliśmy się na szkolne boisko, by rozegrać mecz. Oj co to był za mecz, dziewczyny walczyły równie mocno jak chłopcy, dlatego też mecz zakończył się remisem. Mali kibice trzymają kciuki za nasza Polska reprezentację, a...... gdyby się nie udało, to jesteśmy równie wierni nawet podczas niepowodzeń.
Pozdrawiam serdecznie
Anna Gawrońska

View the embedded image gallery online at:
http://fundacja-edpp.com/aktualnosci#sigFreeIdc722b6052c

W ramach wygranej w plebiscycie na łamach Gazety Pomorskiej oraz Nowości.pl, na " Najsympatyczniejszą grupę przedszkolną" w powiecie toruńskim, przedszkolaków odwiedził Teatr z Gdańska ze spektaklem pt. " Wilk w Warszawie". Była to opowieść o wilku. który wybrał się w podróż do Warszawy. Wyprawa tytułowego bohatera, to splot ciekawych przygód jakie go napotkały podczas zwiedzania Warszawy. Przedstawienie dzieciom i nie tylko,  baaaardzo się podobało. Ukazane zostało w jasnej formie i pełnej humoru dla przedszkolaków. 
Pozdrawiam serdecznie
Anna Gawrońska- nauczyciel
View the embedded image gallery online at:
http://fundacja-edpp.com/aktualnosci#sigFreeId5bd56a3d9e